20 Mayıs 2022, Cuma

HDP’li Gergerlioğlu, Cezaevinden Mesaj Gönderdi: Dimdik Ayaktayım

Milletvekilliği düşürüldükten sonra tutuklanan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, cezaevinden bir mesaj paylaştı. Gergerlioğlu, “Benim için kaygılanmayın, dimdik ayaktayım” dedi.

Milletvekilliği düşürülen ve ardından tutuklanan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından avukatları aracılığıyla bir mesaj yayımladı.

Yaptığı paylaşımda, ‘benim için kaygılanmayın, dimdik ayaktayım’ diyen Gergerlioğlu, “Moral bozmak yok. Yapacak çok işimiz var” dedi.

“Susmayacağım, diz çökmeyeceğim” diye konuşan Gergerlioğlu, “Benim üzerimden yaymaya çalıştıkları korku düzeni daha önceden nasıl bu halkın güçlü iradesine tosladıysa şimdi de aynı şekilde bu halkın vicdanına yenilecektir. Moral bozmak yok” mesajını verdi.

Gergerlioğlu’nun yaptığı paylaşımın tamamı şöyle:

“Benim için kaygılanmayın. Dimdik ayaktayım, moralim çok iyi. Size güzel enerjilerimi gönderiyorum. Buradaki ilk günümde gardım düşer gibi oldu fakat dimdik ayaktayım. Alnım açık, başım dik. Moral bozmak yok. Yapacak çok işimiz var. Ruhumu, aşkımı ve şevkimi hapsedemezsiniz ki! Biz zindanda da olsak milletin vekiliyiz.

‘DİZ ÇÖKMEYECEĞİM’

Susmayacağım, diz çökmeyeceğim. Yeter ki azmimiz olsun. Oğlum Salih, ben arabaya zorbalıkla bindirilirken ‘Baba merak etme, yolunu sürdüreceğiz’ dedi. Bu yetti bana. Onlar zalim ve zorbalar ama biz de sabırlı, adaletli ve vicdanlıyız. Boğaziçili bir kardeşimin ajandasına yazıyorum burada. ‘Cezaevinde bizi anarsınız’ demişti. Adeta kalbini hediye etmişti. Defter küçük ama manevi değeri paha biçilmez. Ben aslında bu mücadelede bir neferim. Benim üzerimden yaymaya çalıştıkları korku düzeni daha önceden nasıl bu halkın güçlü iradesine tosladıysa şimdi de aynı şekilde bu halkın vicdanına yenilecektir. Moral bozmak yok.”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Hande Karacasu Serbest Bırakıldı

Göçmen sorununa değinen ‘Sessiz İstila’ videosunu yayınlayan spiker Hande Karacasu, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.