23 Eylül 2021, Perşembe

Helen Mirren, Golda Filminde İsrail’in İlk Kadın Başbakanı Golda Meir’ı Canlandıracak

Helen Mirren, Golda filminde İsrail’in ilk kadın başbakanı Golda Meir’ı canlandıracak. Filmin yönetmenliğini 2019 yılında Skin isimli kısa filmiyle Oscar kazanan Guy Nattiv üstlenecek.

2007 yılında The Queen filmindeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar kazanan Helen Mirren, yönetmenliğini Guy Nattiv‘in üstleneceği Golda isimli filmde İsrail’in ilk kadın başbakanı Golda Meir‘ı canlandıracak. Çekimlerine Ekim ayında başlanması beklenen filmin yapımcılığını ise, Florence Foster Jenkins, The Duchess gibi filmlerin yapımcılığını üstlenen BAFTA ödüllü Michael Kuhn yapacak.

Filmin aynı zamanda yapımcıları arasında bulunan, Florence Foster Jenkins filminin de senaryosunu kaleme alan Nicholas Martin‘in kaleme aldığı hikâyesi, aynı zamanda “İsrail’in Demir Leydisi” olarak da bilinen Meir’ın Mısır, Suriye, Lübnan ve Ürdün’ün de aralarında olduğu Arap ülkeleri ve İsrail arasındaki Yom Kippur Savaşı olarak da bilinen savaş sırasında aldığı zorlu kararları ve omuzlarında taşıdığı sorumlulukları anlatacak.

Helen Mirren’lı Golda Filminin Çekimlerinin Ekim Ayında Başlaması Bekleniyor

1973 yılında aniden başlamasıyla Golda Meir yönetiminde sınırlı sayıda askere ve silaha sahip olan İsrail’i hazırlıksız yakalayan savaş, Meir’ı kimi zaman tamamı erkeklerden oluşan kabine üyelerine karşı durmak zorunda bırakan zorlayıcı kararlar almak zorunda bıraktı. Yaşanan bu olay Meir’ı dört bir yanı kuşatılan İsrail’in ve milyonlarca insanın yaşamının kurtuluşu için tek umut haline getirdi.

Filmin yönetmenliğini üstlenecek olan Nattiv, film ile ilgili yaptığı açıklamalar sırasında “Yom Kippur Savaşı sırasında doğan biri olarak İsrail’in ilk kadın başbakanının etkileyici hikâyesini anlatacağım için gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda yönetmen usta oyuncu Helen Mirren ile çalışacağı için de çok mutlu olduğundan bahsetti.

Kaynak: Variety

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İmamoğlu: İstanbul, Kültür-Sanatın Buluşma Noktası Olacak

İBB ile Yapı Kredi Kültür Sanat iş birliğiyle, 21 Eylül 2021-27 Şubat 2022 tarihleri arasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir