30 Haziran 2022, Perşembe

Hobi Arayanlara 10 Öneri

Hobi arayanlara 10 öneri ile karşınızdayız. Koronavirüs tedbirleri kapsamında evde geçirdiğimiz vakit gittikçe arttı. Hobi edinmek isteyeler veya farklı hobi arayışında olanlar bu liste sizin için.

1- Kumaş boyası ile yastık kılıfı yapma

Gerekli olan malzemeler oldukça basit. Kırlent ölçülerinde dikilmiş yastık kılıfı ve kumaş boyası. Deseninizi belirledikten sonra boyamaya başlayın. Eşsiz modeller ortaya çıkacağına eminiz.

2- Tebrik kartları

Nerede o eski zamanlar dediğinizi duyar gibiyiz. Eskiden olduğu gibi tebrik kartları hazırlamaya ne dersiniz? Hem modern hem de sevginizi daha iyi ifade etmenize yarayacak size özel tebrik kartları üretin. Elbette ürettiğiniz kartları sevdiklerinize göndermekten de çekinmeyin.

3- Ahşap oyma

Farklı desen ve motiflerde ahşaplar oyabilir veya düz ahşaplar üstüne yazılar yazabilirsiniz. Belki zamanla mesleğiniz bile olabilir. 

4- Resim yapma

Kulağınıza basit gelebilir ama resim yapmak oldukça beceri ve tecrübe gerektirir. İster kursla isterseniz de internetten edindiğiniz bilgilerle resim yapmaya başlayın. Eminiz zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Eğer gerçekten hoşunuza giderse eğitimini alıp profesyonelleşme yönünde ilk adımınızı atabilirsiniz.

5- Yoga kartı

Evet yanlış duymadınız! Yoga yapmayı seviyorsanız kendinize yoga kartları hazırlayın. Yoga yolculuğunda daha keyifli vakit geçirmenizi sağlarken yogaya daha kalpten bağlanmanıza da yardımcı olur.

6- Kendin yap

Farklı sitelerde veya dergilerde evde kendin yap projeleri anlatılıyor. Bu tarz sayfalardan yararlanarak kendi tasarımlarınızı yapabilir ve günlük hayatta bu tasarımlarınızı kullanabilir, hediye edebilirsiniz.

7- Puzzle

Zihninizi dağıtmaya ihtiyacınız varsa puzzle 1000 parçalık puzzlelar tam size göre olabilir. 

8- Mum yapma

Rahatlıklar temin bulabileceğiniz birkaç malzeme ile birbirinden güzel ve hatta çeşit çeşit renkli ve kokulu mumlar yapabilirsiniz.

9- Sayılarla boyama tablo seti

Hangi renk ile nerelerin boyanması gerektiğini daha önce belirlenmiş ve size düşen sadece doğru bir şekilde boyama yapmak. Ortaya eşsiz bir tablo çıkacağına eminiz.

10- Akvaryum

Hobi arayanlara 10 öneri listemizin sonuncusu biraz sulu. Balık beslemek aslında çok eğlenceli bir hobi. Balıkları beslemeyi unutmadığınız sürece! Elbette belli periyotlarda yapmanız gereken temizlik ve bakım biraz yorucu olabilir.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Greenpeace: Türkiye’de İnsanların Temiz Hava Hakkı Gasp Ediliyor

Türkiye’deki hava kirliliğine ilişkin açıklama yapan Greenpeace Akdeniz İklim ve Enerji Proje Sorumlusu Gökhan Ersoy, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.