8 Aralık 2021, Çarşamba

İBB Düşmanlığı AKP’li Belediyeyi Park Sever Yaptı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nin AKP Grup Başkan Vekili Tevfik Göksu’nun yönetimindeki Esenler Belediyesi, İBB’nin ilçedeki en değerli arazilerinden birinin daha imar planlarını değiştirdi. Esenler Belediye Meclisi’ne, Birlik Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti İBB’ye ait olan 13 bin metrekare büyüklüğündeki bir arsanın imar planı değişikliği teklifi geldi. CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin ret oylarına karşın AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edilen imar planı değişikliği ile İBB’nin 13 bin metrekare büyüklüğündeki arazisi belediye hizmet alanından park alanına dönüştürüldü. Ayrıca, planları değiştirilen arazinin hemen yanında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından kurulan Medipol Üniversitesi Esenler Hastanesi bulunuyor.

PLAN DEĞİŞİKLİĞİ BAKAN KOCA’NIN HASTANESİNİN ÖNÜ KAPANMASIN DİYE Mİ?

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre CHP’li Meclis Üyesi Kemal Şahin Esenler Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada imar planı değişikliğine tepki göstererek, “Esenler Belediyesi olarak hizmet verdiğimiz bu binanın bulunduğu arazi imar planlarında kültürel tesisi alanı olarak yer alırken imar planını belediye hizmet alanı olarak değiştirmek aklınıza gelmiyor. Ancak, İBB’ye ait araziyi imar planlarında belediye hizmet alanı statüsünden çıkararak park alanına dönüştürüyorsunuz. Plan değişikliği yapılan İBB arazisinin hemen yanında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi Hastanesi bulunuyor. Bu plan değişikliği hastanenin önü kapanmasın diye mi yapılıyor?” dedi.

‘İBB’NİN MÜLKÜNÜN PEŞİNE DÜŞMÜŞ’

“Yeşil alanları ve parkları çok seviyorsanız Medipol Hastanesi’nin Çinçindere Caddesi’ne bakan tarafında yer alan yeşil alanı otopark olarak kullanmasına engel olun” diyen CHP’li Şahin sözlerini şöyle tamamladı:

“Bir süre önce de Oruçreis Mahallesi’nde bulunan 50 yıllık yeşil alanı imara açtınız. Eğer yeşil alan konusunda samimi olsaydınız bu alanı imara açmazdınız. Yapılan bu imar planı değişikliği ile İBB’nin Esenler’e hizmet getirmesi engelleniyor. Kısacası AKP’li Esenler Belediyesi ilçede İBB’nin ne kadar mülkü, arsası varsa bunların peşine düşmüş. İBB Esenler’e hizmet getirmesin diye arsaların imar planları değiştiriliyor.”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Katar ve TCMB Arasındaki Swap Anlaşması Uzatıldı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Katar ziyaretinde iki ülke merkez bankaları arasındaki swap anlaşması 3 yıl daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir