20 Mayıs 2022, Cuma

İBB’nin MHP’li Belediyeye Hibe Ettiği Atlar Kayıp!

İBB’nin Adalar’dan alıp MHP’li Hatay Dörtyol Belediyesi’ne hibe ettiği 50 at üstlerindeki çiplere rağmen kayboldu. Konuyla ilgili soruşturma başlatan savcılık atların akıbetini araştırıyor. 

KRT’den Çağdaş Ulus’un haberine göre, İstanbul büyükşehir belediyesi, adalar’daki fayton esnafından aldığı bin 177 atı geçtiğimiz yıl sahiplendirdi… Bu atlardan 50’si de MHP’li Hatay Dörtyol belediyesine hibe edildi. İki belediye arasında geçen yıl ekim ayında taşıma devir sözleşmesi imzalandı. Atlar büyük bir coşku ve heyecan ile Dörtyol ilçesine götürüldü. İBB’nin hibe ettiği 50 ata da çip takılıydı amaç atların kaybolmasını engellemekti. Ama öyle olmadı bir süre sonra o atlar sırra kadem bastı.

“ATLAR NEREDE?”

Hatay Dörtyol’da yaşanan skandaldan İBB yönetimi de haberdar oldu… İBB’nin “atlar nerede?” sorusuna MHP Dörtyol Belediyesi yanıt veremeyince de savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlattı. Atlardan sorumlu belediye personelinin ve belediye yetkililerinin ifadesi alındı.

Dörtyol Belediyesi yetkilileri de soruşturmayı doğruladı.. Şimdi savcılık Dörtyol Belediyesine giden ama üzerindeki çiplere rağmen kaybolan atların akıbetini araştırıyor.

NE OLMUŞTU?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adalar’da yeni bir düzenlemeye giderek atlı fayton uygulamasına son vermiş yerine elektrikli faytonları getirmişti. Emekliye ayrılan atları da çeşitli kurumlara sahiplendirmişti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Hande Karacasu Serbest Bırakıldı

Göçmen sorununa değinen ‘Sessiz İstila’ videosunu yayınlayan spiker Hande Karacasu, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.