17 Mayıs 2022, Salı

İktidarın Övgü Kaynağı Yollar Bir Bir Çöküyor

İktidar yıllardır yol yapmakla övünürken; son bir ayda Trabzon, Dersim, Sinop, Adana, Düzce ve Kastamonu’da kamunun kasasından milyonlarca lira harcanarak yaptırılan yollar çöktü, facianın eşiğinden dönüldü.

Kastamonu’nun Araç ilçesi Yeşilova köyü mevkiinde önceki gece boyu sağanak yağış etkili oldu. Yağış nedeniyle Araç Çayı’nda su seviyesi yükseldi. Çayın kenarından geçen Kastamonu- Karabük yolunun Karabük yönünde çökme meydana geldi. Karayolları ve jandarma ekipleri, yolun bir şeridinin yaklaşık 70 metrelik bölümünde yaşanan çökme nedeniyle önlem aldı.

Karadeniz’i İstanbul’a bağlayan yol da geçen salı günü çökmüştü. BirGün’de yer alan habere göre; Düzce, Zonguldak ve Sakarya arasında ulaşımı sağlayan yolun Akçakoca Edilli mevkiindeki kısmı tamamen çöktü. Yolun daha önce de çöktüğünü belirten yurttaşlar, “Yolun bir kısmı geçen sene çökmüştü. Her sene burada çökme meydana geliyor” diyerek tepkilerini dile getirdi.

Adana’nın Pozantı ilçesinde ise 31 Mart’ta, henüz 2 yıl önce yapılan asfalt yol çökmüştü. Yol, kum dökülerek ve dubalı şerit ile ulaşıma kapatıldı. Yolun neden çöktüğüne dair yetkililerden bir açıklama yapılmadı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Hande Karacasu Serbest Bırakıldı

Göçmen sorununa değinen ‘Sessiz İstila’ videosunu yayınlayan spiker Hande Karacasu, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.