3 Aralık 2021, Cuma

İletişim Başkanı Altun’dan, DW Türkçe’nin Çavuşoğlu Haberine Tepki

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, DW Türkçe’nin, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu hakkındaki haberine ilişkin olarak, “Sadece yalan haber yapmıyor, Türkiye-Almanya ilişkilerini de zehirliyorsunuz” ifadesini kullandı.

ABD, Almanya ve Fransa’nın da aralarında bulunduğu 10 ülke büyükelçisinin tutuklu iş insanı ve insan hakları aktivisti Osman Kavala’nın serbest bırakılması için Türk hükümetine yaptığı ortak çağrının ardından Ankara ile Batı arasında yaşanan “istenmeyen kişi” krizi, büyükelçiliklerin Türkiye’nin iç işlerine karışmadığı taahhüdü sonrası yatıştı.

DW Türkçe tarafından söz konusu krize ilişkin servis edilen Hilal Köylü imzalı haberde, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “istenmeyen kişi ilan edilsinle” çıkışına sıcak bakmadığı ve Erdoğan’a “Büyükelçiler ‘istenmeyen kişi’ ilan edilirse, ben de bakanlıktan gitmek zorunda kalırım” dediği belirtildi.

İletişim Başkanı Altun da sosyal medya hesabından, Çavuşoğlu ile ilgili haberi yalanlarken, şu ifadeleri kullandı:

“Dışişleri Bakanımız bu sözde haberi dün gece yalanladı. Buna rağmen bu yalanda ısrar ediyorsunuz. Amacınız, habercilik yapmak olsa bu sözde haberi geri çeker ve özür dilerdiniz. Sadece ‘yalan haber’ yapmıyor, Türkiye-Almanya ilişkilerini de zehirliyorsunuz.”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Fahrettin Altun: ‘Doğalgaz Çıkarınca Döviz İhtiyacımız Düşecek’

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Türkiye’nin ‘doğalgaz’ çıkarmaya başlamasıyla döviz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir