31 Temmuz 2021, Cumartesi

İmamoğlu: Bursları Kesilen Boğaziçi Öğrencilerine Destek Vereceğiz

İBB Başkanı İmamoğlu, 23 Haziran İstanbul Seçimleri’nin yıl dönümü nedeniyle düzenlenen ‘Demokrasi Şenliği’nde konuşma yapıyor.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri sonrası hukuksuzca yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) seçimlerinin 2. yılında Harbiye’de ‘Demokrasi Şenliği’ düzenleniyor.

Kutlama, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun konuşması ile başladı. İmamoğlu, atanan rektörü eleştirdikleri için bursları kesilen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine İBB olarak destek vereceklerini açıkladı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’li belediye başkanları için sarf ettiği şeffaf çevrimiçi ihale sözlerine de isim vermeden yanıt veren İmamoğlu, ”Göreve geldiğimiz günden beri açık ihale yapıyoruz, ihalelerimizi canlı olarak yayınlıyoruz. Birilerinin aklına dün geldi, belediye başkanlarına talimat verdi” diye konuştu.

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

23 Haziran’da sandıklardan yalnızca oy pusulaları değil, bir de hesap pusulası çıktı. Ama sizler hala bu iradeyi anlamadınız

23 Haziran bu milletin demokrasi ve özgürlük duygularımızın yenilendiği bir tarihtir.

Göreve geldiğimiz günden beri açık ihale yapıyoruz, ihalelerimizi canlı olarak yayınlıyoruz. Birilerinin aklına dün geldi, belediye başkanlarına talimat verdi.

Bugüne kadar 280 bin hanenin faturası ödendi.

40 bin çocuğumuza tablet dağıttık.

Melih Bulu’yu protesto eden Boğaziçililerin bursu ve kredileri kesilmiş. Gelsin buraya, İBB onların yanında.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Prof. Doğanay Tolunay: Yeniden Ormanlaştırma İçin Yanan Alanların Korunması Yeterli

Cerrahpaşa Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Doğanay Tolunay, Türkiye’deki son orman yangınlarının ardından yanan alanların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir