16 Ocak 2022, Pazar

‘İmamoğlu, Suçluysa Görevinden Alınmalı’ Diyen Bahçeli’ye CHP’den İlk Yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İBB’ye yönelik teftiş incelemesi hakkında sarf ettiği ‘İmamoğlu, suçluysa görevden alınmalı’ sözlerine CHP’den yanıt Grup Başkanvekili Özgür Özel’den geldi.

İlk kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından öne sürülen ‘İBB’deki terör ile iltisaklı kişiler çalışıyor’ iddiası sonrası başlatılan teftiş incelemesine ilişkin tartışmalar devam ederken; siyaset arenası da bu tartışmayla ısınıyor.

‘İMAMOĞLU SUÇLUYSA GÖREVDEN ALINMALI’ DEMİŞTİ
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugün bir gazeteye verdiği demeçte, “Belediyede işe giren teröristler milli güvenlik sorunudur. İmamoğlu, suçluysa görevinden alınmalı” diyerek iktidarın incelemedeki asıl niyetini gözler önüne sermişti.

”BİRKAÇ GÖMLEK BÜYÜK GELİR”
Bahçeli’ye CHP cephesinden ilk yanıt Grup Başkanvekili Özgür Özel’den geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özel, ”Devlet Bahçeli, siz ki tekrar seçimlerde Abdullah Öcalan’ın mektubuna bel bağlamış bir ittifaksınız, İmamoğlu’na bu suçlamayı yöneltmek size birkaç gömlek büyük gelir” ifadelerini kullandı.

”AKILLANMAYACAKSINIZ”
Özel ayrıca ”İstanbullunun size vermediği yetkiyi Suç İşleri bakanınızın kumpaslarıyla mı alacaksınız. Akıllanmayacaksınız” diye yazdı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İBB Duyurdu: ‘Askıda Fatura’da Ödemeler 44 Milyonu Aştı

İBB’nin ihtiyaç sahipleri için başlattığı ‘Askıda Fatura’ uygulamasında ödenen su, elektrik ve doğalgaz faturası miktarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir