30 Haziran 2022, Perşembe

Birleşik Metal-İş: ‘Metal işkolunda çalışan işçiler arasında aktif vaka sayısı hızla artıyor!’

Örgütlü olduğu işyerlerinden işyeri temsilcilikleri aracılığıyla topladığı haftalık Covid-19 vaka verilerini duyuran DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası, metal işkolunda çalışan işçiler arasında aktif vaka sayılarının hızla arttığını ve verilen endişe verici olduğunu duyurdu.

Sendikanın örgütlü olduğu işyerlerinden işyeri temsilcilikleri aracılığıyla topladığı haftalık Covid-19 vaka verilerine göre metal işkolunda 100 kadar fabrikadan 30 bin işçi içinde, aktif vaka sayısı 15-21 Mart 2021 haftasında bir önceki haftaya göre yüzde 50 artarak 63’e, 22-28 Mart 2021 haftasında bir önceki haftaya göre yaklaşık iki kat artarak 117’ye, 29 Mart- 4 Nisan 2021 haftasında yaklaşık iki kat artarak 238’e yükseldi.

Bir ayda aktif vaka sayısı 17 kat arttı

Fabrikalarda bugüne kadar görülen aktif vaka sayısı en az 4 bin 413. Sendikanın araştırmasına göre, metal işkolunda çalışan işçiler arasında son bir ayda aktif vaka sayısı 17 kat arttı.  Aktif vaka sayılarının yaklaşık yüzde 45’inin Gebze bölgesinde olduğunu belirten Birleşik Metal İş Sendikası, verileri “endişe verici” olarak nitelendirdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Bir Yüzükle Yola Çıkanlar, Bugün Milletin Celladı Haline Geldi

CHP’nin İstanbul Maltepe’de düzenlediği ‘Milletin Sesi’ mitingine vatandaşlar akın etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, mitingte yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.