16 Haziran 2021, Çarşamba

Kadıköy’de eylemcilere polis saldırısı

“Baskı, sömürü, mafya iktidarına son verelim! Memleketi yeniden kuralım” çağrısıyla Kadıköy İskele Meydanı’nda buluşan toplumsal muhalefet güçlerine polis saldırdı.

“Yaşanabilir bir ülke için suçlular ittifakıyla mücadeleye” çağıran ortak bir açıklama yapan sol-sosyalist örgütler, “Baskı, sömürü, mafya iktidarına son verelim! Memleketi yeniden kuralım” çağrısıyla Kadıköy İskele Meydanı’nda buluştu. Kadıköy Rıhtımı çevresine de yığınak yapan polis toplananları gözaltı ile tehdit etti. Polisin dağılın anonsunun ve gözaltı tehditlerinin ardından “Bu iktidar da siz de yargılanacaksınız. Sizlerden hesap soracağız” denildi

Polis eylem öncesi Khalkedon Meydanı ile Eğitim-Sen İstanbul Şubesi’nin bulunduğu Tellalzade Sokağı’nı abluk altına aldı. Eylem alanının çevresine gözaltı araçları getirildi.

Kadıköy Rıhtımı çevresine de yığınak yapan polis toplananları gözaltı ile tehdit etti. Polisin dağılın anonsunun ve gözaltı tehditlerinin ardından “Bu iktidar da siz de yargılanacaksınız. Sizlerden hesap soracağız” denildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Migros, Medya Şirketi Kuracağını Açıkladı

Migros, Mimeda Medya Platform adında kuruluş sermayesine sahip yeni bir medya şirketi kurma kararı verdi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir