24 Mayıs 2022, Salı

Kayyum Atanan Flash TV’nin Yayın Hayatı Sona Erdi

Uzun bir aranın ardından 2021 Ekim’inde ekranlara dönen ve ortak iki kardeş arasındaki anlaşmazlığın yargıya taşınmasının ardından kayyum atanan Flash TV, yayın hayatına son verdiğini duyurdu. Kanalın isminin, Flash Haber TV olarak değiştiği görüldü.

Geçen Mart ayında kayyum atanan Flash TV 15 Nisan itibariyle yayın hayatına son verdiğini açıkladı. Kanaldan yapılan açıklamada, Ömer Ziya Göktuğ’un vefatı sonrası ortakların anlaşmazlığa girdiği ve ulusal yayıncılık lisansının yenilenemeyerek yayınlara son verildiği duyuruldu.

Yapılan açıklamanın ardından, 16 Nisan, saat 00.00 itibariyle Flash TV yerini, Flash Haber TV’ye bıraktı.

Kanalın açıklaması şöyle:

“Ulusal yayıncılık alanında 1992 yılından bu yana FLASH TV adı ile faaliyet göstermekte olan kuruluşumuz Yönetim kurulu Başkanı ve tek imza yetkilisinin vefatı sebebi ile gerekli yönetim organlarından yoksun kalarak kayyım sürecine girmiştir.

Bu süreçte ortakların anlaşmazlığı sebebi ile ulusal yayıncılık lisansı yenilenememiş dolayısı ile yayın hayatına bugün itibari ile son vermek zorunda kalmıştır.

Uzun yıllardır FLASH TV’ye göstermiş olduğunuz ilgi ve destek için sonsuz teşekkürlerimizin kabulünü rica ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

KANALIN ADI DEĞİŞTİ

Öte yandan 16 Nisan 00.00 itibariyle kanalın isminin Flash Haber olarak değiştiği görüldü.

Kanalın yeni adıyla yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Anayasal haber alma hakkı çerçevesinde, her fikir ve kuruma eşit mesafede, tarafsız ve özgür yayıncılık prensipleri ile dünyada ve ülkemizde gelişen olaylar, şeffaf, yalın ve doğru şekilde artık Flash Haber TV’de”

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz Mart ayında, iki yıl aradan sonra 2021 Ekim’inde ekranlara dönen Flash TV’de, ortak iki kardeş arasındaki anlaşmazlığın yargıya taşınmasının ardından kayyum atanmıştı.

Kardeşlerden Mehmet Emin Göktuğ yaptığı yazılı açıklamada, kanalın kayyum tarafından yönetileceğini söylemişiti.

Açıklamada, Ocak ayında vefat eden Ömer Ziya Göktuğ’un hayattayken varislerini dahil ederek hukuksuz bir dizi işlem gerçekleştirdiği savunulurken, “Yayın politikası, şirket yönetim kurulundan habersiz olarak olası bir fon desteğiyle ele geçirilmiştir” denilmişti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Görevimiz, Bedel Ödeyenlerin Yanında Durmak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.