24 Mayıs 2022, Salı

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Gezi Davasındaki Skandal Karara Tepki 

Karamsar bir ortamda olduğunuzu biliyorum, hiçkimse umutsuzluğa kapılmasın. 
Dün Gezi kararı açıklandı. Kurgulanmış mahkemelerden adalet çıkmaz. Burada görev alan hakimlerin bir kısmı zaten önceden karar vermişler. Talimatla aldıkları kararların altına imza atıyorlar. Bu tür mahkemelerle yeni karşılaşmıyoruz. Bu ülkenin Genel Kurmay Başkanı’nın terörist olarak kurgulanmış mahkelemerde hapse atıldığını gördük. Gezi özgürlük tarihimizde demokrasiyi haykıran gençlerin sesidir. Baskıya isyandır Gezi. 

“VERA’YI TEKRAR BABASIYLA KUCAKLAŞTIRACAĞIZ”
Doğayı koruyalım diyor gençler. Bu kurgulanmış mahkemede Osman Kavala beraat ettiği bir davada müebbet hapse mahkum oldu. Dünyada böyle bir örnek yok. Çünkü yargı bağımsız değil. 
Vera’yı unutmayın. Vera babası hapse giderken kucakladı ve öptü. Bizim sözümüz var: Vera’yı tekrar babasıyla buluşturacağız’

“BUGÜN YAZDIĞIM KONUŞMAYI BİR KÖŞEDE BIRAKTIM”
Bugün farklı bir konuşma ile karşınızda olacağım. Hepimiz bu güzel ilçede birlikte ve beraber yaşamak zorundayız.
Bugün yazdığım konuşmayı bir köşede bıraktım. Karanlığa mahkum edilen milyonların sesini dile getirmek istiyorum.
“EY SARAY, SESİMİ DUYUYOR MUSUN?”
Karanlığa mahkûm edilen çocuklarımız dolaysıyla öfkeliyim. Ey Saray, sesimi duyuyor musun? Görmezden geldiklerinin, hiç kimse olarak gördüklerinin ışıksız evlerinden sesleniyorum. Yoksulların biriken öfkesini görüyor musun? Evsiz, elektriksiz, aç bıraktığın bebeklerin ağlamasını duyuyor musun?
Sonra o karanlıkta senin 5’li çetelerini düşünüyorum ve yumruklarımı sıkıyorum. ‘Bunlar engerekler ve çıyanlardır, bunlar aşımıza, ekmeğimize göz koyanlardır’ diyor Ahmed Arif. Dünya kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalanlar yüzünden bu hale geldi. Cesaret yoksa zafer yoktur. 
Çok öfkeliyim. Evlatın karanlığa mahkum edildiği bir Türkiye asla istemiyorum. Hiç kimse olarak gördüklerinin, karanlık, ışıksız evlerinden sesleniyorum. Yoksulların biriken öfkesini duyuyor musun? Evsiz, yurtsuz, elektriksiz, aç bıraktığın bebeklerin ağladığını duyuyor musun? Sonra 5’li çeteyi düşünüyorum. Yumruklarımı sıkıyorum. Dünya kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden bu hale geldi. Cesaret yoksa zafer yoktur.
“YOL ARKADAŞLARIMA SESLENİYORUM: YA BANA KATILIN YA DA YOLUMDAN ÇEKİLİN”
Bütün yol arkadaşlarıma sesleniyorum; Bu engerek ve çıyanlarla çatışma ne kadar sert olursa zafer de o kadar yakın ve görkemli olacaktır. Ne pahasına olursa olsun yürüyeceğiz. Bu millete, çetelere boyun eğdirmeyeceğiz.
O yoksulluğa mahkum edilen çocuklar için mücadele edeceğim. Ya bana katılın ya da yolumdan çekilin.
“VATANI SATANLARLA KAVGA EDECEĞİZ”
Bir insanın uğrunda öleceği bir şey yoksa hayatında o zaten yaşamamıştır. Pes etmeyeceğim, durmayacağım. İçimde bu halk için biriktirdiğim büyük bir kavga var. Bu kavgayı yol arkadaşlarımla yapacağız.
Ülkeyi kaçak sığınamcılarla dolduranlarla, beş paraya vatandaşlığı satanlarla kavga edeceğiz, milyonların elektriğini kesen çetelerle kavga edeceğiz, sokaklarımızı mafyaya teslim edenlerle, uyuşturucu baronlarıyla, yargıyı siyasetin emrine verip Brunson’ları özel uçakla gönderip, kendi insanını rehin tutanlarla kavga edeceğiz. Vatanı satanlarla kavga edeceğiz.
Biz birbirimize emanetiz. Kol kola yürüyeceğiz. Bu memleket bize emanet. Birimiz açken hiçbirimiz tok değiliz, birimiz karanlıktayken hiçbirimiz aydınlıkta değiliz. Birimiz karanlıktayken hiçbirimiz aydınlıkta değiliz… Hadi eyvallah!…

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Hande Karacasu Serbest Bırakıldı

Göçmen sorununa değinen ‘Sessiz İstila’ videosunu yayınlayan spiker Hande Karacasu, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.