4 Ağustos 2021, Çarşamba

‘Kentsel dönüşüme’ karşı olan yurttaşlara polisten biber gazlı müdahale

Güngören’e bağlı Tozkoparan Mahallesi ‘kentsel dönüşüm’ adı altında talan edilmek isteniyor. Talana karşı direnen yurttaşlara polis biber gazıyla müdahale etti

İstanbul’un Güngören ilçesi Tozkoparan Mahallesi’nde riskli alan ilan edilen bölgede kentsel dönüşüm projesi kapsamında mahalle sakinlerine tahliye tebligatı geçtiğimiz aylarda gönderilmişti. Sürece dahil edilmeyen ve evlerini terk etmeleri istenen mahalle halkı protestolarını sürdürüyor.

BirGün’den Meral Danyıldız’ın haberine göre, Tozkoparan ve Küba mahallerindeki hukuksuz ‘kentsel dönüşüm’ uygulamalarına karşı çıkan yurttaşların elektrik, su abonelikleri ve doğalgazları kesilmeye devam ediyor.

Yurttaşlardan tepki

Son olarak Güngören Tozkoparan Mahallesi’ne gelen kolluk kuvvetleri Gölgeli Sokak’ta su abonelikleri ve doğalgazı kesti. Alanda çok sayıda polis arabası bulundu. Yurttaşlar binayı korumak için evlerinin önünde nöbet tuttu. Bina sakinleri sinir krizi geçirdi. Mahalleye sağlık ekipleri yönlendirildi. Polis, kalkanlarla halkı sürmek istedi. Yurttaşlar, “Geçen gün evimize hırsız geldi kimse gelmedi” diyerek tepki gösterdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Konya’da Katliam: Irkçı Saldırıda Aynı Aileden 7 Kişiyi Katledip Evi Ateşe Verdiler

Konya’da 12 Mayıs’ta bir grubun saldırısına uğrayan Kürt ailenin evine bugün ikinci kez saldırı düzenlendi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir