18 Mayıs 2022, Çarşamba

Kılıçdaroğlu Göç İdaresi’ne de Gideceğinin Sinyalini Verdi

Jandarma Genel Komutanlığı’nın ‘göç’ hakkındaki paylaşımına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, Göç İdaresi’ne 3 soru yöneltti. Kılıçdaorğlu, sorularına yanıt almaması durumunda Göç İdaresi Başkanlığı’ndan randevu talep edeceğini belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Göç İdaresi Başkanlığı’nın kuruluş yıldönümü gerekçesiyle, “Her insan bir göç, her göç bir insan” paylaşımı yapan Jandarma Genel Komutanlığı’na, “Bu, şiirlerle romantize edilecek bir mesele değildir. Sığınmacılar kaçak yollarla hala ülkemize geliyor. Ülke yolgeçen hanına döndü” şeklinde tepki gösterdi.

Yapılan göçler hakkında Göç İdaresi’ne gitmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Göç İdaresi’ne milletimiz adına gitmem gerekiyor ama sonucun ne olacağını herkes biliyor. Zincirler, teller; şimdi kum torbası koyarlar herhalde” dedi.

“Milletimiz adına Göç İdaresi’ne soruyorum” diyen Kılıçdaroğlu, Göç İdaresi Başkanlığı’na şu soruları yöneltti:

“1. Sığınmacıların eski kimlik bilgileri elinizde mevcut mu?

  1. Kaçına vatandaşlık verdiniz ve hangi güvenlik soruşturmalarından geçirdiniz?
  2. Sınırlarımızın delik deşik edilmesini neden izliyorsunuz?

Amaç ne? Neyin hazırlığındasınız?”

Sorularına yanıt almaması durumunda randevu talep edeceğini belirten Kılıçdaoroğlu, “Göç İdaresi’nden randevu talep etmeden önce, milletimiz adına sabırla bu soruların yanıtlarını bekleyeceğim. Bu arada şiir yazmayı bırakın, işinizi yapın!” dedi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Hande Karacasu Serbest Bırakıldı

Göçmen sorununa değinen ‘Sessiz İstila’ videosunu yayınlayan spiker Hande Karacasu, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.