22 Ocak 2022, Cumartesi

Kılıçdaroğlu Mülakat Mağduru Gençlerle Buluştu

KPSS’den yüksek puanlar aldığı halde mülakat yüzünden ataması yapılmayan yurttaşlarla buluşan Kılıçdaroğlu, “Bu çocuklarımızın haklarını savunmak benim boynumun borcudur. Saray da bunu çok iyi bilsin. Birilerinin haklarını birilerine yedirmeyeceğiz” dedi.

KPSS’de aldıkları yüksek puanlara rağmen mülakatlarda düşük not verilerek elenen öğretmenlerin tepkisi sosyal medyada ülke gündemine yerleşti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yüksek puanlar aldığı halde mülakat yüzünden ataması yapılmayan yurttaşlarla buluşma gerçekleştirdi.

Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu sözü mülakat bahanesiyle elenen gençlere verdi.

Gençlerden biri, “Mülakattaki hocalarımın beni tebriklerle uğurlamasına rağmen 55 puan aldım. Çok mağduruz” diye konuştu.

Ahmet Yılmaz, “Benim babam beni okutmak için yıllarca emek verdi. Şimdi hareket ederken bile zorlanıyor. Benim hakkım gasp edildi. Kontenjana dahilim ama atanamıyorum.”

Gençlerin ardından söz alan Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

Onlara özür borcumuz var. Yetkililere sabahtan beri ulaşamıyoruz. Bakan beye ulaşamıyoruz. Adaletin olmadığı yerde huzur olur mu? Bu çocukların hakkını çalmak kimin hakkıdır? Buna hepinizin itiraz etmesi lazım. 84 milyonun itiraz etmesi lazım. Babaların annelerin çocuklarını nasıl yetiştirdiklerini hepimiz biliriz. Anne babaların haklarını çalmak kimin hakkıdır? Daha önce benzer olaylar çıkınca Danıştay bir karar verdi. Bir puan aralığı belirliyor. Yazılıda alınan puanla mülakatta verilen puan arasında bir aralık belirlemeleri gerekiyor. Danıştay’ın kararına uymuyorlar.

Bütün siyasi partiler, Danıştay’ın kararına uyulması için görüş birliğine vardılar. TBMM’nin milli eğitim kararına, Danıştay kararına uymayacaksınız; çalışkan öğrencilerin hakkını yiyeceksiniz. Sonra bana adaletten bahsedeceksiniz? Bu çocuklarımızın haklarını savunmak benim boynumun borcudur. Saray da bunu çok iyi bilsin. Birilerinin haklarını birilerine yedirmeyeceğiz.

İktidar olduğumuzda mülakat belasını kaldıracağız.”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CHP Heyeti, Gülistan Doku’nun Ailesini Ziyaret Etti

CHP heyeti, 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun ailesini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir