19 Eylül 2021, Pazar

Kılıçdaroğlu, “Saray da görsün diye yeniden paylaşıyorum” diyerek afet bölgelerinde CHP’li belediyelerin çalışmalarını paylaştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yangın ve sel bölgelerinde CHP’li belediyelerin çalışmalarını “HalkBiliyor” etiketiyle önceden paylaştığı bir videoyu yeniden kullandı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Afetler meselesinde muhalefet sınıfta kalmıştır” ifadesini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Halk biliyor doğruyu zaten ama Saray da görsün diye yeniden paylaşıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaklaşık 3 hafta önce TV kanallarının ortak yayınına katılmış ve CHP’li belediyelerin yangın ve sel bölgelerinde yetersiz kaldığını öne sürerek “CHP’nin sayesinde, diyor. Yahu ne CHP’nin sayesinde? Ne yaptınız da CHP’nin sayesinde engellediniz? Acaba sizin karadan bu işlere müdahalelerde nerede itfaiyeleriniz, bunlarla müdahale etmeniz lazım. Şimdi bir yerde sel baskını var, sen sel afetinde acaba ne yaptın bunu ortaya koy, yok” demişti.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından, sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yapmıştı ve videoda Erdoğan’ın bu sözlerini aktardıktan sonra yangın ve sel bölgelerinde CHP’li belediyelerin çalışmalarını içeren kesitleri “HalkBiliyor” etiketiyle paylaşmıştı.

Erdoğan’ın bugün Kahramanmaraş’ta aynı iddiayı tekrarlaması üzerine Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından aynı videoyu yeni mesajla paylaştı. Kılıçdaroğlu, “’Afetler meselesinde muhalefet sınıfta kalmıştır’ yalanını yine tekrar etmiş Erdoğan. #Halkbiliyor doğruyu zaten ama Saray da görsün diye yeniden paylaşıyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Erdoğan kendi gerçeküstü dünyasında rekor üstüne rekorlar kıradursun, biz belediyelerimizle halkımızın derdine koşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bakanlık Onayladı: El Konulan İBB Arazilerine “Millet Bahçesi” Yapılacak

Tepki çeken Beykoz Çayırı’nın millet bahçesine dönüştürülmesi kararının ardından Güngören’de İBB’nin tüm itirazlara rağmen AKP’li …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir