18 Ocak 2022, Salı

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Konuştukça Batırıyorsun Ülkeyi, Allah Aşkına Bir Sus!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX Tv’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlıyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türkeş anmasına yapılan saldırıya ilişkin olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef göstermesine tepki gösteren CHP lideri, “Aslında şöyle ifade etmek isterim sayın bahçeli uzun yıllardır Türk siyaset sahnesinde olan böyle bir olayı araştırmadan doğrudan Yavaş’ı hedef alıp onu suçlama yönüne girmesi doğru değil. Mansur Yavaş gerçekten de siyasi tartışmalardan uzak duran biri. Neden böyle bir suçlama yapıldı akıl alır bir şey değil. Kuran tilaveti sırasında bu baskın yapılıyor. Yani arkadaş siz neden böyle bir şey yapıyorsunuz? Alparslan Türkeş Türk siyaset tarihinin önemli aktörlerinden biridir. Siz neden Türkeş’i anıyorsunuz diyerek baskı kurmak hiç doğru değil. Ellerinde sopalarla polislerin bir anlamda korumasında oraya baskın yapılması doğru değil. Bahçeli’nin o baskını düzenleyenleri partiden atacağım demesi lazımdır. Eğer siz bir siyasi partinin genel başkanı olarak kendinizi başka bir partiye vakfetmişseniz, yani AKP Parti’nin altında kendinizi bir yerde konumlandırmışsanız ve AKP Parti kazansın diye kendi patinizi ve ülkücüleri tamamen feda etmeye takınmışsanız, siz artık siyaset üretemezsiniz. Bahçelinin düştüğü pozisyon budur. İnanın Bahçeli’nin düştüğü pozisyona üzülüyorum” ifadelerini kullandı.

BAE açıklaması
Öte yandan Kılıçdaroğlu, dün partisinin grup toplantısında ifade ettiği, “Buradan Erdoğan’a ve BAE veliahtına sesleniyorum; ordunun HAVELSA’nına ROKETSAN’ına ASELSAN’ına el koyarsanız, satarsanız fitil fitil burnunuzdan getiririm” sözüne açıklık getirdi. CHP lideri, şunları kaydetti:

“Tank alet fabrikası Türkiye’nin göz bebeği fabrikalarından biri. Değerinin 20 milyar dolar olduğu söyleniyor. Bunun bir kısmını Katar ordusuna verdiler. Benim bilmediğim sırrı onlar biliyor. Daha önce 5 model tank yapıldı, fakat birden bire bir şey oldu Katar’lılar devreye girdi ondan sonra olay başka bir yere gittiler şimdi Türkiye tank üretemiyor. Siz seri üretime geçme konumuna gelmişken neden bunların tamamını çöp sepetine attınız? Bunu para için yaptılar. Birleşik Arap Emirlikleri geliyor, niye? Hani bunlar darbe girişimine en büyük desteği verenlerdi? Nasıl olur da TC’nin Cumhurbaşkanı şerefsiz dediği biriyle tokalaşır? Neymiş 10 milyar dolar para getireceklermiş, yahu nedir 10 milyar dolar ya! Şimdi geldiler gazetelerde “HAVELSA, ROKETSAN, ASELSAN’ı alacaklarmış gibi haberler gazetelerde yayımlandı .Bekledim hükümet kanadından bir açıklama yapılsın. Dün TRT’de katıldı bir programa karşısındaki gazeteciler arz edeceklerine sorsalardı. Onlar da bu soruyu soramıyorlar. Şimdi böyle olunca da ben mecburen böyle haberler var bunu yaparsanız, sizin burnunuzdan fitil fitil getiririm dedim, v getiririm de böyle bir rezalet olamaz. Bu halka vaadimdir tank paleti ordumuza teslim edeceğiz.”

Kılıçdaroğlu, açıklamalarının devamında da şunları kaydetti:

“Sedat Peker’in söylediklerinin tamamı doğru. İşin içinde olan biri. Siyasetçi dese siyasetçi duyduğunu söyler ama bu işin içinde. İçişleri Bakanlığı’nın bulamadığının fotoğrafını yayımlıyor. Ve engellediler. Niye konuşmasın Sedat Peker, niye rahatsız oluyorlar? Yalansa çıkar bunların hiçbiri doğru değildir dersiniz. Hiç kimse yalanlayamıyor.

SBK açıklaması: Tam bir rezalet. Çağırıyorsunuz Sezgin Baran Korkmaz2ı sen yurt dışına git diyorlar. SBK Amerika’dan bu kişiyi tutuklayın bize teslim edin deyinceye kadar zaten devletin bütün kurumlarıyla ilişki içindeydi. Aldılar tutukladılar önce sonra serbest bıraktılar sonra mal varlıkları üzerindeki hacizleri kaldırdılar, o başsavcıyı AYM’ye üye yaptılar, ödüllendirdiler, kendi talimatlarını yerine getirdiği için ödüllendirdiler. (Soylu’nun devlet operasyonu açıklamasına) Hangi devlet operasyonu? Şimdi niye o zaman SBK’yı bize iade edin diyorsun? Bu ne anlama geliyor yaptıkları bütün çabanın başlarız olduğu anlamına geliyor. Tıptı Rıza Zarrab gibi. En büyük korkuları ABK da Amerika’da itirafçı olursa.

“(Erdoğan’a) Konuştukça batırıyorsun ülkeyi. Allah aşkına bir sus ya. Bu ülkenin bir sanayicileri çiftçisi konuşsun bir dinle ya. Konuşuyor. Bilerek konuşma bir şey demeyeceğim. Vallahi ekonomi de bilmiyor. Maliye politikasından haberi bile yok.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Instagram’a Yeni Gizlilik Özelliği

Instagram’ın yeni bir gizlilik özelliği üzerinde çalıştığı öğrenildi. Yeni özellikle birlikte kullanıcıların takipçi listesi diğer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir