26 Ekim 2021, Salı

Kılıçdaroğlu’ndan Linç Girişimine Uğradığı Çubuk’taki O Köye Sürpriz Ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2 yıl önce Ankara’nın Çubuk ilçesinde uğradığı linç girişimi sırasında sığındığı ve 1,5 saat kaldığı Doruk Ailesi’nin evine bugün sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 22 Nisan 2019 tarihinde Ankara’nın Çubuk ilçesinde Akkuzulu Köyü’nde Şehit Er Yener Kırıkçı‘nın cenaze törenine katılmıştı. Cenaze töreninin bitimiyle birlikte saldırıya uğrayan Kılıçdaroğlu, linç girişiminden kurtulmak için yanındaki korumaları ve CHP’liler tarafından güçlükle Rahim Doruk’un evine götürülmüştü.

Burada 1,5 saat mahsur kalan Kılıçdaroğlu, ancak zırhlı araca bindirilerek köyden çıkarılmıştı. Linç girişiminde bulunan saldırganlar, bu sırada evi de taş yağmuruna tutmuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, olaydan yaklaşık 2 yıl sonra eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte Doruk ailesinin evine misafir oldu. Burada iftar yapan Kılıçdaroğlu, Doruk ailesiyle sohbet etti.

Kaynak : Ankara Gazetecisi

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Erdoğan: Büyükelçilerin açıklamaları doğrudan ülkemizin egemenlik haklarını hedef almıştır

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklama yapıyor. Erdoğan’ın açıklamlarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir