30 Haziran 2022, Perşembe

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Merkez Bankası’ ve ‘Saha’ Talimatı

CHP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Basına kapalı yapılan toplantıda Kılıçdaroğlu’nun Merkez Bankası ve milletvekillerine saha çalışmalarına ilişkin talimatlar verdi.

Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’in haberine göre CHP lideri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Birilerinin sürekli nerede diye sordukları Merkez Bankası rezervleri de 122 milyar dolar seviyesine ulaştı” açıklamasına gönderme yaparak, kurmaylarına şunları söylediği öğrenildi:

‘MERKEZ BANKASI NEDEN İSTANBUL’A TAŞINIYOR, BUNLARI SORUŞTURUN’

“Erdoğan 122 milyar dolar diyor. Bunun kasada olmadığını, kullanılabilir bir para olmadığını anlatın. 128 milyar doları sorun. Nereye, nasıl verileceği her seferinde belli olan bir para nasıl böyle bir gecede hiç kimsenin haberi olmadan satışa çıkartılıyor, onun üzerine gidin. Merkez Bankası niye İstanbul’a taşınıyor? Merkez Bankası neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuyor. Bunları sormak lazım.”

VEKİLLERİN BİR KISMI MECLİS’TE GERİ KALANI DA SAHADA OLACAK

Kılıçdaroğlu’nun gündemden düşmeyen yüksek fiyatlara ilişkin de, “Bu fahiş fiyatların nedeni üretici değil, fahiş fiyatın nedeni iktidardır” dediği aktarıldı. CHP liderinin kurmaylarına “saha” çalışmaları konusunda da talimat verdiği kaydedildi.

Buna göre; CHP milletvekillerinin bir bölümü Meclis çalışmalarına katılırken, diğerleri sahada aktif çalışacak. Bu çerçevede 30 kişilik milletvekili heyetleri illere gidecek. Bartın, Zonguldak, Karabük’te bu hafta belediye ziyaretleri gerçekleştirilecek.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Bir Yüzükle Yola Çıkanlar, Bugün Milletin Celladı Haline Geldi

CHP’nin İstanbul Maltepe’de düzenlediği ‘Milletin Sesi’ mitingine vatandaşlar akın etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, mitingte yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.