8 Aralık 2021, Çarşamba

Kılıçdaroğlu’ndan Samuray Kılıçlı Vahşete Tepki

İstanbul Ataşehir’de, önceki akşam yolda yürüyen mimar Başak Cengiz, kendisini takip eden üniversite öğrencisi Göktuğ B. tarafından samuray kılıcıyla katledilmişti. Genç kadının fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Çok üzgünüzü, çok öfkeliyiz” dedi.

İstanbul Ataşehir’de, önceki akşam 19.00 sıralarından çalıştığı işyerinden çıkarak kaldığı otele yürüyen 28 yaşındaki mimar Başak Cengiz, daha önce tanımadığı Göktuğ B.’nin sokak ortasında samuray kılıçlı saldırısına uğradı. 10 kez kılıçla yaralanan genç kadın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

“ÇOK ÜZGÜNÜZ… ÇOK ÖFKELİYİZ”

Yaşanan bu vahşi cinayet tepki gösterenlerden biri de Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Sosyal medya hesabından Başak Cengiz’in fotoğrafını paylaşan Kılıçdaroğlu, altına, “Başak kızım… Çok üzgünüz, çok öfkeliyiz.” notunu düştü.

TUTUKLANDI

Gözaltına alınan Göktuğ B. emniyetteki işlemlerinin ardından dün sevk edildiği Kartal’daki Anadolu Adliyesi’nde “Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme” ve “silahla tehdit” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti…

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Tarikat yurdundaki cinayet haberini takibe giden Halk TV muhabiri Hazar Dost, gözaltına alındı

alktv.com.tr muhabiri Hazar Dost, haber takibi için gittiği Antalya’da gözaltına alındı. Dost, Antalya’da tarikat yurdunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir