20 Ekim 2021, Çarşamba

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Siyasi Cinayetler’ Sorusuna Yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Genel Merkezi’nde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

İki lider ziyaret sonrası açıklama yapıyor…

“Güzel bir toplantı gerçekleştirdik” diyen Kılıçdaroğlu, görüşme için teşekkürlerini sundu. Karamollaoğlu da görüşmeleri devam ettireceklerini belirtti.

Kılıçdaroğlu daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlamaya geçti.

‘SİYASİ CİNAYETLER’

‘Siyasi cinayetler’ açıklamalarına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un ‘Yalan’ demesi üzerine konuya değinen CHP Lideri, şöyle konuştu:

“Daha neler olacak neler, bunlar iyi günleriniz” Bu sözler kime ait? Ne anlama geliyor bu? Herhalde sevgi, kucaklama anlamına gelmiyor.

Başka bir cümle daha; “Ülkenin yönetimine talip olduklarını söylemekten vazgeçmelerinin kendileri için iyi olacağını hatırlatmak istiyoruz.”

Ülkeyi yönetmek onların tekelinde mi? Ülkeyi yönetme amacından vazgeçin, sizin lehinize olur diyor?

Ne yaparlarsa yapsınlar ülkenin huzurunu bozacak hiçbir tavrımız olmayacak. Halkımızı sükunete davet ediyoruz.

SURİYE

Teröre ve terör örgütlerine hep birlikte karşı çıkmak zorundayız. Sorun nereden kaynaklanıyor? Biz Suriye’ye neden girdik? Soçi’de Sayın Erdoğan ne konuştu? Meclis’in, bakanların bilgisi yok. Siz bana soru soruyorsunuz. Bu sorunun muhattabı aslında Erdoğan değil mi? Suriye’de iki askerimiz yakılırken yakılma talimatını veren IŞİD militanı tutuklanmışken kim serbest bıraktı? Serbest bırakılması için kim araya girdi? Çok soru var; Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savuruluyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu’ndan TÜSİAD Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve beraberindeki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir