19 Mayıs 2022, Perşembe

Korkut Eken Konuştu: Mehmet Ağar Gönderdi, Peker İle Gittim, Adalı’yı Tanımam…

Kutlu Adalı cinayeti için Sedat Peker’den destek isteyen, Peker’in kardeşi Atilla Peker ile Kıbrıs’a gittiği ortaya çıkan Korkut Eken, ‘O gazeteciyi tanıyorsam, biliyorsam şerefsizim’ dedi.

Sedat Peker ve kardeşi Atilla Peker tarafından Kuzey Kıbrıs’ta gazeteci-yazar Kutlu Adalı’yı öldürtmekle suçlanan, bu cinayet için Atilla Peker’le Kıbrıs’a giden Korkut Eken, hakkındaki açıklamalar sonrası ilk kez konuştu.

Eken, açıklamasında kendisini aklamaya çalışırken, Peker ile Kıbrıs’a gittiğini doğrulamak durumunda kaldı. Eken, kendisini Kıbrıs’a Mehmet Ağar’ın gönderdiğini de söyledi, cinayetle ilgisi olmadığını öne sürdü.

Eken, “Olayın araştırılması için suç duyurusunda bulunacağım. Siyasiler birbirlerine sahip çıkıyor. Bizi kim kollayacak? Sahip çıkan yok. Kutlu Adalı olayının faillerini bilenler, benim de bir ilgim olmadığını biliyorlardır” dedi.

Eken’in açıklamaları şöyle:

‘Mehmet Ağar gönderdi’

“Şöyle bir olay oldu; Hasan Paşa (dönemin Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Hasan Kundakçı) telefon etmiş. Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar’a, ‘Kıbrıs’ta çok büyük PKK faaliyetleri var. Teröristler burada cirit atıyor’ falan demiş ve bu konuda yardım istemiş. Ben de o dönemde Emniyet’te Özel Harekat polislerini yetiştirmekle görevliyim. Mehmet Bey (Mehmet Ağar) de beni gönderdi. Her ihtimale karşı Sedat Peker’in kardeşi Atilla Peker’le gittim.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Hande Karacasu Serbest Bırakıldı

Göçmen sorununa değinen ‘Sessiz İstila’ videosunu yayınlayan spiker Hande Karacasu, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.