24 Mayıs 2022, Salı

LeMan’dan ‘128 Milyar Dolar Nerede’ Kapağı

Haftalık karikatür ve mizah dergisi LeMan’ın bu haftaki sayısının kapağında son haftalarda en çok konuşulan konulardan olan “128 milyar dolar nerede?” sorusu yer aldı.

Merkez Bankası’nın eriyen rezervlerine ilişkin CHP’nin ilçe binalarına astığı “128 milyar dolar nerede?” afişlerinin ”Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla kaldırılması üzerine, farklı şekillerde ifade ederek yeni afişler asılmıştı. Bazı CHP örgütleri “256 kağıdın yarısını nettiniz?” diye afişler asarken, bazıları ise “128 nerede” gibi afişler asmıştı fakat polis bu afişleri de indirmişti. Son olarak CHP’li Mahmut Tanal, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın karşısında yer alan Meclis’teki odasının camına bu afişi asmış ve o da indirilmişti.

LeMan’ın bu haftaki sayısında ise 128’in matematiksel ifadesi yazıldı ve 128 milyar doların nerede olduğu soruldu. Kapakta, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden ”affını isteyen” Berat Albayrak ile AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çizimi yer alıyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Alaattin Çakıcı ABD’ye Gitti İddiası

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın Kanada üzerinden ABD’ye gittiği öne sürüldü. Cezaevinden çıktıktan sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.