3 Ağustos 2021, Salı

Mansur Yavaş’tan Esnafa Yeni Destek: Sıfır Komisyonlu “Lezzet Ankara” Uygulaması

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, pandemi döneminde örnek sosyal dayanışma projeleri gerçekleştirerek zor günler geçiren sektör çalışanlarının ve esnafın yanında olmaya devam ediyor. Şimdi ise çeşitli meslek gruplarına ve zanaatkârlara verdiği desteği bir kez daha çeşitlendirmeye devam ediyor.
Koronavirüs salgını nedeniyle gelirini kaybeden restoran ve kafe esnaflarına destek için harekete geçen Başkan Yavaş, ekonomik sıkıntı yaşayan restoran ve kafe yöneticileri için “Lezzet Ankara” adlı yeni bir komisyonsuz yemek siparişi portalı sunacaklarını duyurdu. .
Her platformda “Yalnız değilsiniz, yanınızdayız” diyerek restoran ve kafelerin listesini geçtiğimiz aylarda paylaşan ve Ankaralıları bu işletmelere destek olmak için sipariş vermeye davet eden Belediye Başkanı, şimdi de restoran ve kafe yöneticilerini imzaya davet ediyor. “Lezzet Ankara” portalı için.
Sosyal medya hesaplarından “Ankara’dan Lezzet Ankaralılardan Bereket” diyerek çağrıda bulunan Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Esnafımızın emeğine sahip çıkmak adına yüzde 0 komisyonlu ‘Lezzet Ankara’ var. İşletmelerimiz menülerini sisteme girdikten sonra portalımızı sizlere tanıtmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.
Başkan Yavaş, 11 Haziran akşamı restoran ve kafe yöneticilerini “Lezzet Ankara” portalına üye olmaya davet etmesinin ardından 17 Haziran sabahına kadar 546 yönetici kayıt yaptırdı. Kısa sürede siparişler için aktif hale gelecek olan uygulama, başkentte yaşayan 3 bin 475 kişi şimdiden müşteri olarak üye oldu.

MÜZİSYENLER MUTLULUK AŞAMALARINI ALIR, SERMAYE VATANDAŞLARI MÜZİKLERİNİ ALIR


Başkentin müzisyenlerine ekonomik olarak destek olmak amacıyla “Her Park Bir Mutluluk Sahnesidir” adlı yeni bir destek programını hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, haziran ayı itibariyle park ve rekreasyon alanları ile metro istasyonlarının kapılarını müzisyenlere açtı. 16, 2021.
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Mutluluk Aşamaları”, müzisyenlerle başkent sakinlerini bir kez daha buluşturdu. Günde 2 parkta 4 farklı grubun performans sergileyebileceği uygulamaya metro istasyonları da dahil edildi.
Konser programları “http://www.ankara.bel.tr/events/parklarda-mutluluk-sahneleri” linkinden paylaşılırken, Ankara Büyükşehir Belediyesi de başkentin konser vermek isteyen müzisyenlerine destek olmayı hedefliyor. Eylül ayına kadar sürmesi planlanan Mutluluk Aşamaları’nda kişi başı 500 TL ödeyerek konser verin.
Mutluluk Aşamalarında çalmak isteyen müzisyenler Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na “(0312)507 24 37” telefon numarasından başvurarak başvuruda bulunabilirler.

MANSUR YAVAŞ SÖZÜNÜ TUTUYOR:


SOSYAL YARDIM ALAN AİLELER İÇİN 10 METREKÜP KADAR SU İÇİN 1 TL

Sosyal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahiplerini memnun etmeye devam eden Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın sosyal yardım alan ailelerin su faturalarını düşürme sözü hayat buluyor.
Karar kesinleştikten sonra uygulanacak tarifeye göre, sosyal yardım alan dar gelirli ailelerin kullanacakları su, metreküp başına 1 TL’den 10 metreküpe kadar faturalandırılacak.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından önerilen, su tasarrufu konusunda en etkili uygulama olan ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından kabul edilen ‘Kademeli Su Tarifesi’ uygulaması ile başkentteki abonelerin yaklaşık %90’ı devam edecek. faturalarında aynı ücreti ödemek.
Normal su kullanan abonelerin %90’ını etkilemeyecek yönetmeliğe göre aylık su birim fiyatı faturalara şu şekilde yansıtılacak:
-0-15 metreküp: 5 TL + Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE),
-15-30 metreküp: 7 TL + Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE),
-30 metreküp ve üzeri: 9 TL + Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE).

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CHP, KONYA’YA HEYET GÖNDERİYOR

CHP Genel Merkez yönetimi, aynı aileden 7 kişinin öldürüldüğü Konya’ya üç kişilik bir heyet gönderme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir