14 Haziran 2021, Pazartesi

Meclis Başkanı Şentop: 10 Bin Dolar Alan Kimdir, Açıklansın

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “10 bin dolar rüşvet alan siyasetçi kim” sorusuna yanıt verdi. Şentop, “Bunu açıklayacak olan ben değilim. Muhatap değilim” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Sedat Peker’in bir siyasetçiye “her ay 10 bin dolar gönderdiği” iddiası tartışılmaya devam ediyor.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bunu açıklayacak olan ben değilim. Muhatap değilim” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Meclis Başkanı açıklasın” sözlerine yanıt veren Şentop, “CHP liderinin ithamı ağırdı, hak ettiği cevabı verdim” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup konuşmasındaki sözlerine sert yanıt vermişti. Şentop, Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin eleştiri değil, iftira olduğunu söylemişti.

Kılıçdaroğlu, Şentop’un bu ismi açıklamasını isteyerek “Ayda 10 bin dolar rüşvete bağlanan siyasetçi kim? Şentop bu konuyu açıklamak zorundadır. Eğer Şentop konuşmuyorsa acaba 10 bin dolar benzeri bir olay her ay ona da mı veriliyor? Şentop sessiz kalamaz” ifadelerini kullanmıştı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Mehmet Metiner’den AKP’ye Çift Maaş Uyarısı: Siyasi Kırıma Dönüşebilir

AKP’li eski milletvekili ve Erdoğan’ın eski danışmanı Mehmet Metiner, bürokraside çift maaş uygulamasına son verilmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir