20 Mayıs 2022, Cuma

Meral Akşener De İstanbul Sözleşmesi İçin Danıştay’a Başvurdu

CHP ve DEVA Partisinin ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının iptali için Danıştay’a başvurdu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Sözleşmesi’nden çekilme kararının iptali için Danıştay’a başvurdu.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka da dün yaptığı açıklamda kararın iptali için Danıştay’a başvurduklarını duyurmuş ve “Sözleşmenin TBMM iradesi yok sayılarak feshedilmesi mümkün değildir” demişti.

DEVA Partisi İstanbul İl Teşkilatı da kararın iptali için Danıştay’a başvurmuştu. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yapan DEVA Partili Bahar Kayserilioğlu, “İstanbul Sözleşmesi, aile kurumu ya da geleneksel aile yapısı için bir tehdit değildir. Aksine aile kurumu içinde şiddet gören kadın ve kız çocuklarını koruyan, şiddeti yaşam boyu süren işkence ve kader olmaktan çıkaran bir sözleşmedir” demişti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Hande Karacasu Serbest Bırakıldı

Göçmen sorununa değinen ‘Sessiz İstila’ videosunu yayınlayan spiker Hande Karacasu, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.