16 Ağustos 2022, Salı

Metroda Siyahi Aileye ‘Afrika’ya gidin’ Deyip Küfreden Irkçı Gözaltına Alındı

İstanbul’da metroda siyahi bir aileye ‘Afrika’ya gidin’ diyip İngilizce ve Türkçe küfür eden şahıs gözaltına alındı.

İstanbul’da, Yenikapı-Hacıosman metro hattında yanında oturan siyah bir aileye küfredip “Afrika’ya gidin” diyerek ırkçı saldırıda bulunan O.O.K., gözaltına alındı. 

Vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıyan ve sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, O.O.K. isimli yolcunun, yanında oturan siyah aileye “Afrika’ya dönün, gidin buradan” dediği, hem İngilizce hem Türkçe küfürler ettiği görüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Kimliği belirlenen şahıs, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme”, “ayrımcılık” ve “tehdit” suçlamalarıyla gözaltına alındı. 
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etme’, ‘Ayrımcılık’ ve ‘Tehdit’ suçları ile ilgili Fatih ilçesinde yürütülen çalışmalarda, 8 Temmuz 2022 tarihinde sosyal medya platformları ve bazı basın yayın kuruluşlarında, ‘İstanbul’da rezil ırkçılık. Küfürler yağdırdı’ başlığıyla yer alan haber ile ilgili yapılan incele neticesinde şahsın O.O.K. olduğu belirlenmiştir. Olayı gerçekleştirdiği belirlenen O.O.K. isimli şahıs kısa süre içerisinde görevlilerimizce yakalanmıştır” denildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cari Açık Son 52 Yılın Zirvesinde

Merkez Bankası verilerine göre cari açık son 52 ayın zirvesinde. Mayıs ayı cari açığı ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.