18 Ocak 2022, Salı

Orhan Bursalı ve Aykut Küçükkaya Cumhuriyet’ten İstifa Etti

Cumhuriyet gazetesinde sendikalı sekiz çalışanın işten çıkarılmasının ardın Cumhuriyet’te sular durulmuyor. Aykut Küçükkaya ve Yayın Kurulu üyesi Orhan Bursalı istifa etti.

KOZMOPOLİTİK / AYŞEGÜL KAPLAN

Cumhuriyet Vakfı’nın yapılan toplantısının ardından Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’nın görevden alınarak baş danışmanlığa atanması karar verilmişti bunun ardın Aykut Küçükkaya istifa etti.

ORHAN BURSALI İSTİFA ETTİ

Bütün bu gelişmelerden sonra gazetede bir deprem daha yaşandı. Yayın Kurulu üyesi Orhan Bursalı görevinden istifa etti.

ORHAN BURSALI’DAN İSTİFA AÇIKLAMASI

Orhan Bursalı Cumhuriyet Gazetesi yayın kuruldan çekildiğini Yazarı olarak kalmaya devam edeceğini söyledi. Bursalı, “Cumhuriyet’in yazarıyım, öyle kalacağım. Gazeteyi boykotu kimse düşünmesin. Cumhuriyet, bu ülkenin kuruluş mayasıdır. Çalışanlar/okurlar, gazetenin en temel iki bileşeni.” ifadesini kullandı.

İŞTEN ÇIKARILAN 8 GAZETECİYE DESTEK VERMİŞTİ

Cumhuriyet gazetesinde, Türkiye Gazeteciler Sendikası ile yapılan toplu sözleşmenin ardından 8 sendika üyesi gazetecinin işine ‘ekonomik problemler’ gerekçe gösterilerek son verilmişti. Küçükkaya ekibinin kendinden habersiz şekilde işten çıkarıldığını söylemiş, işten çıkarılan arkadaşları dönene kadar onlara destek vereceğini belirtmişti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Instagram’a Yeni Gizlilik Özelliği

Instagram’ın yeni bir gizlilik özelliği üzerinde çalıştığı öğrenildi. Yeni özellikle birlikte kullanıcıların takipçi listesi diğer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir