22 Ocak 2022, Cumartesi

Prof. Dr. Unutmaz’dan Omicron Açıklaması: Milyonlarca İnsan Enfekte Olacak

ABD Jackson Laboratuvarı Enstitüsü Baş Araştırmacısı Prof. Dr. Derya Unutmaz, koronavirüsün yeni varyantı Omicron ile ilgili yaptığı değerlendirmede, milyonlarca kişinin enfekte olacağını ancak aşı olanların hastalığı daha rahat atlatacağını söyledi. Unutmaz, “Aşısızlar veya aşı tam olmayanlar hastaneleri dolduracak” dedi.

ABD’de Jackson Laboratuvarı Enstitüsünde Baş Araştırmacı olarak çalışan Prof. Dr. Derya Unutmaz, Omicron varyantıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bağışıklık Sistemi Uzmanı Unutmaz, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda kritik seviyeye yükselen günlük koronavirüs vaka sayılarına dikkat çekti.

Koronavirüs vaka sayılarının dünya çapında rekor kırdığına ilişkin bir haberi paylaşan Unutmaz, Omicron varyantının Türkiye’de de görüldüğüne dikkat çekerek milyonlarca insanın enfekte olacağını söyledi. Unutmaz, aşı ve maskeye vurgu yaptı.

şu paylaşımı yaptı:

“Aşı ve maske kalkanı olanlar rahat atlatacak. Ama milyonlarca insan da enfekte olacak. Yine aşısızlar veya aşı tam olmayanlar hastaneleri dolduracak. Bundan sonra için yapabileceğimiz bir uyarı kalmadı, en az hasarla atlatma umuduyla.”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CHP Heyeti, Gülistan Doku’nun Ailesini Ziyaret Etti

CHP heyeti, 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun ailesini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir