5 Ağustos 2021, Perşembe

Rekabet Kurulu’ndan Google’a 296 Milyon Lira Ceza

Google Reklamcılık ve Pazarlama, Google International, Google LLC, Google Ireland ve Alphabet Inc.’e 296 milyon lira para cezası verildi.

Rekabet Kurulu, Google Reklamcılık ve Pazarlama, Google International, Google LLC, Google Ireland ve Alphabet Inc.’e 296 milyon lira para cezası verdi.

Google, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlanıyordu. Konuya ilişkin başlatılan Rekabet Kurulu soruşturmasında karar açıklandı.

Kararda şöyle denildi:

Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti., Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.’ten oluşan ekonomik bütünlüğün (Google) genel arama hizmetleri pazarındaki hâkim durumunu kötüye kullanarak kendi yerel arama ve konaklama fiyatı karşılaştırma hizmetlerini rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığı iddiasına yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında 296 milyon 84 bin TL ceza kesti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Demirören’in Kredi Skandalında Yargı Kararı Açıklandı: İmar Planları İptal Edildi

Demirören Holding’in, Ziraat Bankası’ndan çektiği milyonlarca dolarlık kredi karşılığı ipotek ettirdiği İstanbul Göktürk Kemer Country’deki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir