8 Mayıs 2021, Cumartesi

Rekabet Kurulu’ndan Google’a 296 Milyon Lira Ceza

Google Reklamcılık ve Pazarlama, Google International, Google LLC, Google Ireland ve Alphabet Inc.’e 296 milyon lira para cezası verildi.

Rekabet Kurulu, Google Reklamcılık ve Pazarlama, Google International, Google LLC, Google Ireland ve Alphabet Inc.’e 296 milyon lira para cezası verdi.

Google, arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlanıyordu. Konuya ilişkin başlatılan Rekabet Kurulu soruşturmasında karar açıklandı.

Kararda şöyle denildi:

Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti., Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.’ten oluşan ekonomik bütünlüğün (Google) genel arama hizmetleri pazarındaki hâkim durumunu kötüye kullanarak kendi yerel arama ve konaklama fiyatı karşılaştırma hizmetlerini rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığı iddiasına yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında 296 milyon 84 bin TL ceza kesti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Meclis’ten Letonya’ya ‘Soykırım’ Tepkisi

Letonya Parlamentosu’nun 1915 olaylarını soykırım olarak nitelendiren kararının ardından TBMM Başkanlığı’nca, “Letonya Parlamentosu’nda 6 Mayıs …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir