16 Ocak 2022, Pazar

Saygı Öztürk: Buyurun size Bağlar Belediyesi’ndeki torpil listesi

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Diyarbakır’da Bağlar Belediyesi’nde AKP’den torpil ile işe alımların yapıldığını belirtti. Öztürk, bugünkü köşesinde o işe alım listesinde hangi isimlerin “referans” olarak gösterildiğini açıkladı.

“Torpil listelerinde işe alınanların vatandaşlık numarası, adı-soyadı, telefon numarası, bitirdiği okul ve son hanede ise referansının kim olduğu yazılıydı. Belediye tarafından ‘mülakatla’ gerçekleştirilen personel alımlarında Diyarbakır Milletvekilleri Mehdi Eker, Oya Eronat ve Ebubekir Bal’ın yanı sıra AKP il-ilçe başkanları, kadın-gençlik kollarının da torpil listesinde isimleri yer alıyor” diyen Öztürk, ayrıca şu bilgileri paylaştı:

“Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, eşi ve kardeşi 70 kişiyi işe sokmuş. Milletvekili Ebubekir Bal’ın referansıyla 7, Kadın Kolları’nın referansıyla 7, Mehdi Eker’in referansıyla 4, eski AKP İl Başkanı ve halen Belediye Başkan Yardımcısı olan Muhammed Akar’ın referansıyla 3, Kaymakamın referansıyla 2, valinin referansıyla 2 kişinin işe alındığı anlaşılıyor. Listede bazı ilçe belediye başkanlarının, kamu görevlilerin de referans oldukları kişilerin işe alındıkları torpil listesinden anlaşılıyor.”

Öztürk, “Torpilin daniskası yapılıyor. Peki nerede o hak-hukuk-adalet?” diye sordu.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İBB Duyurdu: ‘Askıda Fatura’da Ödemeler 44 Milyonu Aştı

İBB’nin ihtiyaç sahipleri için başlattığı ‘Askıda Fatura’ uygulamasında ödenen su, elektrik ve doğalgaz faturası miktarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir