25 Mayıs 2022, Çarşamba

Selçuk Bayraktar, Şirin Payzın ve Halk TV’ye de Dava Açtı

Sosyal medyada gazeteci Çiğdem Toker’i hedef alan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar, Halk TV’ye ve Şirin Payzın’a Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 150 bin TL’lik manevi tazminat talepli dava açtı.

Selçuk Bayraktar’ın Mütevelli Heyeti Başkanı oldu T3 Vakfı, gazeteci Çiğdem Toker’in “İBB’den Vakıflara Hizmet Raporu” başlıklı köşe yazısı nedeniyle dava açtı. Mahkeme Toker’e önceki gün 30 bin lira tazminat cezası verdi. Bu kararın ardından söz konusu vakfın sosyal medya hesabından Çiğdem Toker’in attığı tweet alıntılanarak, “İftira zincirinin ilk halkası olan müfteriye karşı açtığımız dava sonuçlandı Etik ve ahlaktan taviz vermeyecek gazeteciler yetiştirmek üzere oluşturduğumuz burs programına 30 bin TL’lik bir ilave de Çiğdem Toker aleyhine açtığımız davadan geldi. #GazetecilikMüfterilikDeğildir” paylaşımıyla Toker hedef gösterildi.

PAYZIN’IN SORULARI DAVAYA KONULDU

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, tüm bu gelişmeler yaşanırken Şirin Payzın’ın 16 Şubat 2022 tarihli ‘Sözüm Var’ yayınında programa konuk olan İyi Parti Uluslararası Politikalar Başkanı Ahmet Kamil Erozan’a İHA ve SİHA’ları üreten Baykar Teknoloji’ye ilişkin sorduğu sorular dava konusu oldu.

Selçuk Bayraktar Şirin Payzın ve Halk TV’ye 150 bin TL manevi tazminat talepli dava açtı.

Dava dilekçesinde Payzın’ın konuğuna sorduğu sorulara ve yanıtlarına yer verilirken Bayraktar’ın kişilik haklarının zedelendiği ve hakarete uğradığı iddia edildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Görevimiz, Bedel Ödeyenlerin Yanında Durmak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.