22 Mayıs 2022, Pazar

Soylu’dan O Fotoğrafla İlgili Açıklama: Tanımıyorum

Türkiye tarihinin en büyük dolandırıcılık iddiasının merkezindeki Thodex’in sahibi Fatih Faruk Özer ile odasında çekilen fotoğrafları ortaya çıkan Süleyman Soylu ‘tanımıyorum’ dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yerli kripto para borsası Thodex’in sahibi Fatih Faruk Özer ile çekilen fotoğrafına ilişkin paylaşımda bulundu. 

Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İlgili şahıs Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Bir yakınımız vasıtasıyla 23 Aralık 2019’da, yazılımcı gençlere verdiğimiz randevuya eklemlenerek gelmiştir. Randevu listesinde ismi mevcut değildir ve sadece fotoğraf çekimi esnasında odaya alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadesini kullandı. 

Özer’in Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de fotoğrafı ortaya çıkmış, Çavuşoğlu da şahsı tanımadığını duyurmuştu.

Thodex’in sahibi Fatih Faruk Özer’in 391 bin kişiyi dolandırdığı ve yaklaşık 2 milyar dolarlık bir vurgun yaptığı iddia ediliyor. Yurt dışına çıkış yaptığını kabul eden iddiaları yalanladı ve yurda döneceğini ifade etti. 

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Hande Karacasu Serbest Bırakıldı

Göçmen sorununa değinen ‘Sessiz İstila’ videosunu yayınlayan spiker Hande Karacasu, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.