8 Mayıs 2021, Cumartesi

Stajyer Eczacılar Aylardır Aşı Bekliyor

Ocak ayında başlayan koronavirüs aşılama çalışmalarına eczacılar dahil edildi ama aynı yerde çalışan stajyer eczacılara aşı hakkı tanınmadı. Stajyer eczacılar duruma tepkili.

Ocak ayında aşılamanın başladığı günlerde öncelik grubuna dahil edilen eczacılar aşılarını olurken, yeni eczane açan eczacılar, ikinci eczacılar, yardımcı eczacılar ve sayıları 2 binin üzerinde olan stajyer eczacılar henüz aşılanmış değil.

soL’da yer alan habere göre, Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, “aşılanan gruba stajyerlerimizin ivedilikle eklenmesini, talep ediyoruz” dedi.

‘Stajyerlerimiz aşılanmadı’
“Bildiğiniz üzere sağlık çalışanları ülkemizde öncelikli olarak aşılanan grupta yer aldı. Pandemi ile en önde mücadele eden sağlık çalışanlarının öncelikli aşılanması elbette önemli ve kıymetliydi. Ancak bu süreçte bazı aksaklıklar da yaşandı” diyen Çolak, “Yeni eczane açan eczacılarımız, çalışmaya yeni başlayan çalışanlarımız, ikinci eczacılarımız, yardımcı eczacılarımız, mesul müdürlerimiz ve daha da büyük bir grup olan stajyerlerimiz henüz aşılanmadı” ifadesini kullandı.

5 bin eczacı ve eczane çalışanı aşı bekliyor
Gelinen noktada 2 bin 172’si stajyerler olmak üzere, 2 bin 893 eczacının ve eczane çalışanının henüz aşılanmadığını vurgulayan Çolak,. “Biz eczanelerimizde hep birlikte emek vererek, omuz omuza çalışarak pandemiye karşı mücadele veriyoruz. Hepimizin ortaklaştığı konu halk sağlığına katkı sunmak. Sağlık çalışanları bir bütündür, birbirinden ayrılmadan aşılanmalıdır. Türk Eczacıları Birliği olarak ilk günden bu yana ilgili kurumlarla görüşmelerimizi gerçekletiriyoruz. Ancak henüz bir sonuca ulaşmış değiliz. Çağrımızı yineliyor, aşılanan gruba stajyerlerimizin ivedilikle eklenmesini, talep ediyoruz” diye konuştu.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CHP’li Cihangir İslam: “HDP Millet İttifakı İçinde Yer Almalı”

CHP’li vekil Cihangir İslam, Millet İttifakı üzerine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Saadet Partisi’nden istifa ettikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir