16 Ekim 2021, Cumartesi

Süleyman Soylu’nun Reklam Ettiği Konağı Yapan Şirket Tanıdıkmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Yakıştı” ifadesi ile duyurduğu Beypazar Hükümet Konağı projesini 19 milyon 750 bin liraya üstlenen şirketin yöneticisinin, Soylu’nun 2019 seçimleri sırasında seçim bürosunun açılışını yaptığı AKP’li Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş’ın yeğeni Remzi Öntaş olduğu ortaya çıktı. 

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre Başkan İsmail Öntaş, aynı zamanda Remzi Öntaş’ın babası Ahmet Öntaş ile bir inşaat şirketinin de ortağı.

Bakan Soylu, önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Beypazarı Hükümet Konağı’nın hizmete hazır olduğunu belirtti.

Soylu, konağın fotoğraflarını da kullandığı paylaşımda “Yakıştı mı Yakıştı” etiketini kullandı. Ancak, çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, “Covid-19 salgını sürecinde yurttaşlara yeterli destek sağlanamazken yeni bir hükümet konağı inşa edildiğini” belirterek tepki gösterdi.

Bakan Soylu, 2019’daki belediye başkanlığı seçimleri öncesi Nallıhan’da, Başkan Öntaş’ın seçim bürosunun açılışına katılmıştı.

Öte yandan, Remzi Öntaş, sosyal medya hesabına göre “Öntaş İnşaat ve Ticaret” adlı şirketin de “sahibi”.

Ticaret Bakanlığı verilerine göre söz konusu şirketin iki yöneticisi bulunuyor. Biri Remzi Öntaş’ın babası Ahmet Öntaş, diğeri ise Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş. Şirketin internet sitesinde ise şirketin, başta Mili Eğitim Bakanlığı olmak üzere çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu ile çalıştığı vurgulanıyor.

Sitenin “Projeler” kısmında ise şirketin, birçoğu Nallıhan’da bulunan okullar olmak üzere Ankara’nın Beypazarı, Çamlıdere, Yenimahalle, Sincan ve Etimesgut gibi ilçelerinde okul, yurt, jandarma karakolu, okul pansiyonu, huzurevi ve spor salonu gibi kamu kurum ve kuruluşlarına ilişkin projeleri üstlendiği görülüyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Sedat Peker’in İddianamesi Tamamlandı: 5 Ayrı Suçtan Hapsi İstendi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun ‘Sedat Peker ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir