3 Ağustos 2021, Salı

Taksim’deki Cami Cuma Günü Açılıyor… Erdoğan da Katılacak

Taksim’de yapılan caminin bu cuma AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla ibadete açılacağı belirtiliyor.

Taksim Meydanı’nda yapımına 4 yıl önce başlanan cami bu cuma ibadete açılıyor. Açılışa AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılması bekleniyor. 

Ana girişi ile birlikte toplamda 4 girişi bulunan cami, 9 metre 45 santimetre yüksekliği ile Türkiye’deki en yüksek mihraplardan birine sahip olma özelliği taşıyor. Cami içinde gelen misafirler için 2 bin 260 ahşap ayakkabılık bulunuyor. Ayrıca caminin girişi, abdesthaneleri, zemini ve tavanında 8 köşeli Selçuklu motiflerine de yer verildi.

AMAÇ SADECE İBADET OLMAYACAK

Caminin zemin üstü bina yüksekliği 20.70 metre, ana kubbe yüksekliği ise 9.6 metre çapı ise 28 metre olarak tasarlandı. 12 bin 574 metre kare toplam kapalı alanı olan camide 165 araçlık 3 katlı otopark da bulunuyor. Sadece ibadet amacıyla kullanılmayacak camide konferans ve sergi salonları gibi alanlara da yer verildi. 

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Muhittin Böcek: Gündoğmuş‘tayız! Yanıyoruz. Yardım Edin…

Türkiye’nin pek çok bölgesinde çıkan orman yangınlarını söndürme çalışmaları altıncı gününde devam ediyor. 28 Temmuz’dan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir