25 Haziran 2022, Cumartesi

TikTok Fenomeni Canlı Yayında İntihar Etti

Çin’de TikTok fenomeni Luo Xiao Mao Mao Zi, geçirdiği depresyon nedeniyle canlı yayın sırasında pestisit içerek yaşamına son verdi. Ölümünün ardından yakılan kadının külleri, cenaze evi çalışanı tarafından ‘hayalet evlilik’ yapması için satıldı.

Yayınladığı son videolarında depresyondan bahseden ve bazı sosyal medya kullanıcılarını da intihar etmeleri için teşvik ettiği ettiği iddia edilen ‘Luo Xiao Mao Mao Zi’ isimli, binlerce takipçisi olan TikTok fenomeni, bir canlı yayın sırasında pestisit içerek yaşamına son verdi.

Canlı yayın sırasında gerçekleşen olay sonrası hastaneye kaldırılan kadın fenomen, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

TİKTOK FENOMENİ ‘NİN KÜLLERİNİ ÇALIP ‘HAYALET EVLİLİK’ İÇİN SATTILAR

Fenomenin ölümünün ardından ise çok enteresan bir olayın yaşandığı öğrenildi. Kadının külleri, cenaze evinde bir çalışan tarafından çalındı. Çalışanın, külleri başkalarına ‘hayalet evlilik’ için sattığı öne sürüldü. Planı yaptığı tespit edilen 3 kişi, kısa süre içinde polisler tarafından yakalandı.

HAYALET EVLİLİK NEDİR?

Hayalet evlilikler, Çin’de gelenek olarak kabul ediliyor. Dünyadan ayrılan ruhların, çocukların refahını korumak için evlenmeleri gerektiğine inanılıyor. 3 bin yıllık bu geleneğin, genellikle ölmüş çocuklarına partner bulmak isteyen aileler tarafından yapıldığı biliniyor. ‘Luo Xiao Mao Mao Zi’ isimli, binlerce takipçisi olan Tiktok fenomeninin küllerinin de hayalet evlilik için çalındığı belirtildi.

PESTİSİT NEDİR?

Bakteri, virüs ve haşerelerin zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için kullanılan kimyasallar, bazı organik bileşenler, dezenfektanlar gibi madde ve yöntemlere ”pestisit” denir.

Pestisitler, sebze ve meyvelerin doğada zarar görmeden yetişmesi ve yaşam alanlarımızın zararlı mikroorganizmalardan arınması gibi konularda işlev görür. Fakat yanlış kullanımı söz konusu olduğunda, insan sağlığı açısından büyük tehdit oluşturur.

TİKTOK NEDİR?

Tictoc, iOS ve Android sürümü olan bir sosyal paylaşım servisi. Tictoc ile fotoğraf, video, müzik, bulunduğunuz yer ya da aklınıza gelebilecek her şeyi kısa video olarak paylaşabiliyorsunuz.

Çektiğiniz kısa videoları dilerseniz Tik Tok içerisinden dilerseniz de Facebook, Instagram ve Twitter gibi diğer sosyal ağlardan paylaşabilirsiniz. Bu sosyal ağ uygulamasıyla sadece sizin çektiğiniz videoları değil, başka kullanıcıların paylaştığı videoları da izleyebilirsiniz.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kaftancıoğlu’ndan Mater Paylaşımı: Tarihin Çöplüğüne Gömüleceksiniz

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından kızıyla fotoğrafını paylaşarak Gezi Davası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.