23 Eylül 2021, Perşembe

Tokyo Olimpiyatları’nda Irksal Eşitlik Sembolleri Yasaklandı

Tokyo Uluslararası Olimpiyat Komitesi ırksal eşitlik sembolleri olan diz çökmek, yumruk kaldırmak gibi davranışların cezaya tabi olacağını duyurdu.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (UOK) Çarşamba günü sporcuların stadyumlarda, törenlerde ve podyumlarda protestolarını yasaklama kararını açıkladı. Tokyo Olimpiyatları sırasında diz çökmek veya ırksal eşitliği desteklemek için yumruğunu kaldırmak cezalandırılacak.

UOK’un herhangi bir Olimpik alanda her türlü “gösteri veya siyasi, dini veya ırksal propagandayı” yasama kararına atıfla verilen eşitlik sembollerinin yasaklanma kararına ilişkin yapılan açıklamada “istişare edilen sporcuların çoğunun oyun alanları veya podyumlardaki herhangi bir protestoya karşı olduğu” öne sürüldü.

Reuters’ın haberine göre Dünya Atletizm Başkanı Sebastian Coe de dahil olmak üzere bazı uluslararası federasyon sporcuların Oyunlar sırasında siyasi protesto jestleri yapma hakkına sahip olmaları gerektiğini söyledi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Reuters: Elektrik ve Doğalgaza Ekimde Yüzde 15’e Varan Zam Gelecek

Elektrik ve doğalgaz fiyatlarında, artan uluslararası fiyatlar ve yurtiçinde azalan hidroelektrik üretimini ikame eden doğalgaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir