1 Temmuz 2022, Cuma

Turgut Kazan Erdoğan’ın Sözlerini Değerlendirdi: Dehşet Yaratacak

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini değerlendiren hukukçu Turgut Kazan, Odatv’ye yaptığı açıklamada, “Toplumda dehşet yaratacak bir açıklama.” dedi.


AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Meclis Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, konuşmasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize ziyareti sırasında yaşananlara değindi. Erdoğan, “Daha neler olacak, neler. Bunlar iyi günler. Bu ülkede ahde vefa diye bir şey var. Ahde vefa olmazsa bu millet affetmez” dedi.

“DEHŞET YARATIR”
Hukukçu Turgut Kazan, Erdoğan’ın sözlerinin demokratik hukuk devletinde yeri olamayacağını söyledi. Kazan, Erdoğan’ın ifadelerinin çok tehlikeli olduğunun altını çizerek, “Cumhurbaşkanı bildiklerinden dolayı bunu söylüyorsa gereğini yapması gerekir. Cumhurbaşkanı tehlike görüyorsa, bunu gidermesi gerekir. Yetkili, sorumlu olan o. Bu sözler tehlikeli bir durum yaratır. Toplumda dehşet yaratacak bir açıklama” diye konuştu.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Bir Yüzükle Yola Çıkanlar, Bugün Milletin Celladı Haline Geldi

CHP’nin İstanbul Maltepe’de düzenlediği ‘Milletin Sesi’ mitingine vatandaşlar akın etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, mitingte yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.