27 Kasım 2021, Cumartesi

Ünal Çeviköz: Diplomasinin Başarısı Bir Kez Daha Görüldü

Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, 10 ülke büyükelçiliğinin yayınladığı son mesaja ilişkin “Diplomasinin başarısı bir kez daha görüldü” açıklaması yaptı.

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz, tutuklu Osman Kavala’yla ilgili 10 ülke büyükelçiliğinin yayınladığı son mesaja ilişkin kısa bir açıklama yaptı.

Çeviköz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, gelişmeyi “On büyükelçinin ‘persona non grata’ ilan edilmesi gibi bir hatanın önüne geçilmesine yönelik çabaların sonuç verdiği anlaşılıyor. Diplomasinin başarısı bir kez daha görüldü” açıklaması ile değerlendirdi.

Çeviköz’ün, sosyal medya paylaşımı şöyle:

“On Büyükelçinin ‘persona non grata’ ilan edilmesi gibi bir hatanın önüne geçilmesine yönelik çabaların sonuç verdiği anlaşılıyor. Diplomasinin başarısı bir kez daha görüldü. Bu çözüme emek veren ve sonuca yardımcı olan Dışişleri Bakanlığımızın mensubu olmakla gurur duyuyorum.”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Erdoğan: Bu faizler düşecek; biz yüksek faize halkımızı ezdirmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir’de Alsancak Stadı’nın açılış töreninde konuşuyor. Erdoğan’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir