23 Eylül 2021, Perşembe

“Victoria Uras, Pazartesi Günü Yeni Bir Suç Duyurusunda Bulunmaya Hazırlanıyor”

Sözcü yazarı Uğur Dündar, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in videolarında gündeme gelen Paramount Otel’in ilk sahibi Atilla Uras’ın mirasçılarından kızı Yasemin Victoria Uras’ın pazartesi günü yeni bir suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığını yazdı.

Uras, daha önce yaptığı açıklamada otellerine önce ‘devletten birilerinin yardımıyla vatandaşlığa geçirildiğini’ söylediği Bahtiyar İkramoğlu‘nun (Botır Rakhimov) ‘çöktüğünü’, ‘oteli satın alacağını söyleyen turizmci Turan Avcı’nın karşılıksız çek verdiğini ve satın alma işlemini Rus şoför üzerinden yaptığını’, ‘hisselerinin çalındığını’, ‘Sezgin Baran Korkmaz’ın ise kendisine oteli Kazak birinden 42 milyon avroya aldığını’ söylemişti.

Dündar bugünkü yazısında Uras’ın kendisine gönderdiği mektuba yer verdi. Babasının vefatından sonra kasasında buldukları 46 milyon dolarlık çeki, bir türlü tahsil edemedikleri nedeniyle pazartesi günü Uras’ın suç duyrusunda bulunacağını belirten Dündar, “Çeki, oteli Atilla Uras’tan satın alan Turan Avcı vermiş. Ancak bu çek kendi adına değil, çalışanı (çaycısı  ve şoförü) olduğu iddia edilen Rus Andrey Radyukevich adına kesilmiş!..” dedi.

Yasemin Victoria Uras’ın Dündar’a gönderdiği mektup şöyle:

“Değerli Uğur Bey,

Otelin satışı sonrasında bedelinin ödenmemiş olması nedeni ile Andrey Radyukevich’den olan alacağım için, öncelikle icra takibi başlatmak durumunda kaldım. Babamla Andrey Radyukevich arasında imzalanmış olan sözleşmede Andrey’in adresi; Torba Mahallesi, Usuluk Koyu No: 10, Bodrum/Muğla, VOGUE HOTEL olarak gösteriliyordu. Biz de icra takip dosyasından bu adrese tebligat gönderdik. Ancak Andrey Radyukevich’in bu adreste tanınmadığı öne sürülerek tebligatımız iade edildi. Buna rağmen, Ticaret Sicil Gazetesi’ndeki son adresinin burası olması nedeniyle yeniden tebligat çıkarıldı. İlginçtir, ikinciden nasıl haberi olduysa, icra dosyasına itiraz edildi!..

★★★

Hemen itirazın iptali davası açtık. Mahkeme tebligatları yine aynı adrese yapmaya başlayınca, bu defa yetkilisinin Turan Avcı olduğu Vogue Hotel Bodrum’un işletmeciliğini yapan BYT Peyzaj Hafriyat İnşaat ve Turizm A.Ş. tarafından geri gönderildi. Gerekçe olarak da; Andrey Radyukevich’in Bodrum’da değil, Rusya’da yaşadığı gösterildi!..

Böylece mahkeme tebligatları, bu kişinin Moskova’da tespit edilen adresine çıkardı.

★★★

Mahkemece Rusya’ya gönderilen ve dava dilekçesini içeren ilk yazı, 8 ay gibi çok uzun bir sürede tebliğ edilebildi. Sonrasında dosya bilirkişiye gönderildi ve rapor tamamen lehime geldi. Bilirkişi raporunun tamamlanmasıyla dosyamızın hakimi davanın karar aşamasına ulaştığını belirtti.

★★★

İlk celsede kararın verilmesini beklerken, bu kez dosyaya bakan hakim değişti!.. Yeni hakimin atanmasıyla başlayan süreçte Andrey Radyukevich, kararı geciktirmek amacıyla duruşmalara katılmadı. Bu gecikme üzerine yeni hakim, bilirkişi raporunun tebligat için Rusya’ya gönderilmesine hükmetti. Böylece karar yine ertelendi!..

★★★

17.06.2021 tarihli duruşmada ise çok şaşırtıcı bir durumla karşılaştık. Çünkü Adalet Bakanlığı’ndan tebligatın yapılıp yapılmadığına ilişkin bir yazının mahkemeye gelmediğini gördük!..

Uğur Bey, kanaatim o ki, gizli bir el, bu tebligatın Rusya’ya ulaşmasını engelliyor ve kararı geciktiriyor. Bugüne kadar dosyaya bakan hakimin 4 kez değiştiği dava süreci uzayınca da yasal hakkım olan alacağımı tahsil edebilmem mümkün olamıyor. Suç duyurusunda bulunmadan önce, bu garip durumu kamuoyunun bilmesinde yarar görüyorum…”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İzmir’de Öğrencilerin Barınma Problemine Tunç Soyer El Attı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yüksek ev kiraları ve yetersiz yurtlar nedeniyle üniversite öğrencilerinin İzmir’de yaşadığı barınma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir