4 Aralık 2021, Cumartesi

Yıldırım Demirören, Türkiye Golf Federasyonu Başkanlığına Aday Oldu

10 milyon dolara aldığı Kemer Country Golf Kulübü’ne ait golf sahasını 320 milyon dolara Ziraat Bankası’na sattığı ortaya çıkan Yıldırım Demirören, Golf Federasyonu başkanlığına aday oldu. Demirören seçime tek aday olarak girecek.

Demirören Grubu’nun, Doğan Medya’yı satın alırken Ziraat Bankası’ndan kullandığı 750 milyon dolar krediyi ödemediği iddialarının ardından, aldığı krediye karşılık teminat olarak gösterdiği Kemer Country Golf Kulübü’ne ait golf sahasının akıbeti günlerce konuşulmuştu.

Demirören’in 10 milyon dolara aldığı golf sahasını 320 milyon dolara Ziraat Bankası’na satması büyük tartışmalara yol açarken, Demirören’den yeni bir hamle daha geldi. Yıldırım Demirören, Golf Federasyonu başkanlığına aday oldu. Demirören seçime tek aday olarak girecek.

YILDIRIM DEMİRÖREN KİMDİR?
6 Ekim 1964’te Bursa İnegöl’de doğan iş insanı Demirören, 2004 ve 2012 yılları arasında da Beşiktaş JK’nin 32. başkanlığını yaptı. Spor yöneticisi de olan sanayici Demirören 27 Şubat 2012 ile 28 Şubat 2019 tarihleri arasında da Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı yaptı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CHP Bugün Mersin’den Seçim Startını Verecek

Milletin Sesi adıyla gerçekleştirilecek mitingde olası provokasyonlara karşı önlem alındı. Bu çerçevede miting alınana sadece Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir