18 Mayıs 2022, Çarşamba

Zaharova’dan Donbass Açıklaması: Varsayımsal Aptallık

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Ukrayna’nın Donbass müzakerelerin Belarus’tan başka bir ülkeye alınması yönündeki önerisine tepki gösterdi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, haftalık basın toplantısında, Ukrayna’nın Belarus’un Rusya’nın etkisi altında olduğunu öne sürerek Donbass Temas Grubu görüşmelerinin Minsk’te başlanmasını reddetmesini değerlendirdi.  

Sputnik’in haberine göre, Zaharova, “Bu, Ukraynalı temsilcilerden tamamen farklı alanlarda birçok kez duyduğumuz varsayımsal aptallıkların bir yenisi. Bu, Ukrayna Devlet Başkanlığı sözcüsünün Rusça’yı Ukraynaca’nın bir parçası olduğu yönündeki açıklamasıyla aynı şey” dedi.  

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Aleksey Reznikov, Belarus’un Rusya’nın etkisi altında olduğunu ve Kiev’in bu ülkeye güvenmediğini belirterek Donbass Temas Grubu görüşmelerinin başka bir ülkeye alınmasını istediklerini söylemişti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

HDP Kapatma Davasında Savunmasını Bugün AYM’ye Sunacak

HDP Hukuk Komisyonu, partilerine açılan kapatma davasında savunmayı bugün saat 16:00’da Anayasa Mahkemesi’ne teslim edecek. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.